Akşener ve esnaf arasında ilginç diyalog: Pek sizle ilgili bir oy yok

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim kampanyası kapsamında, yerel seçimlere 1 gün kala Sultanbeyli ve Tuzla’da esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Akşener’e ziyaretleri sırasında İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Buğra Kavuncu ve belediye başkan adayları da eşlik etti. Akşener, Sultanbeyli’de Sultanbeyli Belediye Başkan adayı Fatih Karataş ile birlikte dükkan dükkan dolaşarak partisinin adayları için destek istedi. Akşener’e Fatih Karataş’ın annesi de eşlik etti.

Programına daha sonra Tuzla’da devam eden Akşener, burada da esnafla sohbet ederek oy istedi. Ziyaret ettiği bir dükkanın sahibi ile Akşener arasında ilginç bir diyalog yaşandı.

 

“PEK SİZLE İLGİLİ BİR OY YOK”

Akşener, “Bizim durumumuz ne dükkânda” diye sorunca dükkan sahibi “pek sizle ilgili bir oy yok” yanıtını verdi ve çalışanlarını göstererek “Kızlar ikna olmamış demek ki” dedi.

Yol konusunda sıkıntı yaşadıklarını anlatan dükkan sahibi, “Daha doğrusu sizle ilgili değil. Mesela bizim çalışanımız var Melisa, o bugün gelemedi. Bunu da şuna bağlıyorlar, ‘İYİ Parti zamanında destek verdi, İmamoğlu kazandı. Şimdi onun sıkıntısını yaşıyoruz’ diyorlar” dedi.

 

“İMAMOĞLU’NU SEÇTİRDİĞİMİZ İÇİN Mİ KIZGINLAR BANA?”

Bunun üzerine Akşener dükkan sahibine “İmamoğlu’nu seçtirdiğimiz için mi kızgınlar bana?” diye sordu. Konuşmanın ardından Akşener, mağazada ulaşım sıkıntısı yaşadığını belirten çalışanların yanına gitti. Çalışan Neşe Topal, “Gerçekten çok sıkıntılıyız, üst üste gidiyoruz toplu taşımada” diyerek sorun yaşadığını söyledi.

Akşener Tuzla’da ziyaret ettiği başka bir dükkanda ise, esnafın eşini cep telefonu ile görüntülü arayarak oy talep etti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x