Intel Core Ultra ile Donatılan Acer Swift Go 14, Yapay Zeka Odaklı Teknolojilerle Geliyor

Acer, yeni Swift Go 14 ile ince ve hafif bir dizüstü bilgisayar tasarımını geniş iş hacmi ve benzersiz bir kullanım deneyimi sunan yapay zeka desteğiyle buluşturuyor. Öğrencilerin, profesyonellerin ve içerik üreticilerinin kişiselleştirilmiş kullanım deneyimlerine katkı sağlamak ve ihtiyaç duydukları işlem performansını sağlamak üzere satışa sunulan Acer Swift Go 14 (SFG14-72), gücünü Intel® Core™ Ultra 7 işlemciden alıyor. Cihaz ayrıca, Intel Arc grafik işleme birimi (GPU) ve entegre sinir işleme birimi (NPU) Intel AI Boost özellikleri sayesinde yapay zeka iş yükleri için etkili bilgi işlem yetenekleri sağlayarak kullanıcı deneyimini daha sürükleyici bir hale getiriyor. Cihazın yapay zeka destekli yetenekleri arasında video konferans ve özelleştirme araçları için Acer PurifiedVoice™ ve Acer PurifiedView™ gibi bir dizi seçenek bulunuyor. Öte yandan Windows 11’de yer alan Microsoft Copilot uygulaması da dizüstü bilgisayarda görevlerin ve iş akışlarının tamamlanmasını kolaylaştırıyor.

Intel Core Ultra 7 155H işlemci ile donatılmış olan ve Intel Evo Edition platformunu destekleyen Acer Swift Go 14, özel bir yapay zeka motoru olarak görev yapan Intel AI Boost ve yerleşik Intel Arc GPU sayesinde performans optimizasyonu, oyun veya içerik oluşturma için sürükleyici deneyimler sunuyor. Olağanüstü güç verimliliği ile yapay zeka destekli kaynakların da kilidini açan cihaz, anında uyanma, hızlı şarj ve 13 saatlik pil ömrü gibi gelişmiş performans ihtiyaçlarına cevap verebiliyor. Intel Unison ile Windows 11 işletim sistemli olarak gelen dizüstü bilgisayar, tek bir ekranda dosya aktarımı, arama, mesajlaşma ve cihaz yönetimi için sorunsuz bir entegre deneyim oluşturmaya ilişkin Android veya iOS cihazlarla da eşleştirilebiliyor.

Acer Swift Go 14’ün 1440p QHD web kamerası, cihazın sunduğu yapay zeka destekli teknolojilerle bir araya gelerek özellikle video konferanslar sırasında kullanıcıların en çok ihtiyaç duyduğu özellikleri kullanıma sunuyor. Acer PurifiedVoice teknolojisi istenmeyen arka plan gürültüleri ortadan kaldırılırken, Acer PurifiedView ile ise arka plan bulanıklaştırma, otomatik çerçeveleme ve bakış düzeltme özellikleriyle ekranda istenilen iyi görüntülerin elde edilmesi sağlanıyor. Cihazda kamera veya mikrofon kullanımı algılandığında, kendiliğinden açılan yeni Acer QuickPanel sayesinde video konferans çözümlerinin hızlı ve kolay bir şekilde yapılandırılması da sağlanıyor. Buna ek olarak, yeni Acer AlterView, iki boyutlu (2D) görüntüleri birden fazla açıdan görüntülenebilen üç boyutlu (3D) efektlere sahip animasyonlu duvar kağıtlarına dönüştürmek için yapay zeka tarafından oluşturulan derinlik haritalarını kullanıyor. Üstelik de tüm bunları daha düşük güç tüketimi ile gerçekleştiren Swift Go 14, içerik üreticilerinin yayın kalitesini artırırken video konferansların daha iyi sonuç vermesini de sağlıyor.

Windows’ta yer alan Copilot uygulaması çalışma, oluşturma ve oyun oynama süreçlerine yardımcı olma amacıyla yapay zekanın eşsiz potansiyelinden yararlanıyor. Görevleri hızlandırmak, sorunları azaltmak ve zamandan tasarruf etmek için tasarlanan Copilot, kişiselleştirilmiş yanıtlar, yeni fikirler ve görev yardımı da sağlayabiliyor. Copilot; Paint, Ekran Alıntısı Aracı, Fotoğraflar ve benzeri uygulamalarda sunulan diğer heyecan verici yapay zeka özelliklerinin yanı sıra bir web sayfasının özetlenmesine, e-posta oluşturulmasına, bilgisayar ayarlarının değiştirilmesine veya bir görüntü oluşturulmasına yardımcı olabiliyor.

Şık, hafif ve güçlü Acer Swift Go, sürekli hareket halinde olan ve mobil deneyimini çok yönlü özelliklerle güçlendirmeye odaklanan dinamik kullanıcılar için ideal bir dizüstü bilgisayar olarak öne çıkıyor. 1,32 kg ağırlığında ve 14,9 mm kalınlığındaki alüminyum kasası çantada veya elde taşımayı kolaylaştırıyor. Okyanusa bağlı geri dönüştürülmüş plastikten üretilen ve önceki nesillere kıyasla yüzde 44 daha fazla alan sağlayan çevre dostu OceanGlass™ dokunmatik yüzey, kullanıcıların daha geniş bir kaydırma alanının keyfini çıkarmasını sağlıyor.

Kullanıcılar 14 inç dizüstü bilgisayarda film izlerken veya proje oluştururken yüzde 100 DCI-P3 renk gamıyla, VESA Display HDR™ True Black 500 sertifikası ve 90 Hz yenileme hızına sahip 2,8K çözünürlüklü (2880×1800) OLED panel ekran ile canlı görüntüler ve renkler elde ediyor.

Dizüstü bilgisayar üzerinde ayrıca, cihazın performansı, bakım ve kişiselleştirme deneyimleri gibi seçenekleri sorunsuz bir şekilde yönetebilmek için tek bir AcerSense tuşu ile erişilebilen bir arayüz mevcut. Bu uygulama üzerinde yer alan Acer AI Zone sekmesi, kullanıcıların cihazın yapay zeka özelliklerini görüntüleyebiliyor ve var olan güncellemeleri hızlıca alabiliyor. Swift Go 14, toplam 4 adet USB bağlantı noktası ve bir adet HDMI çıkışı sunarken kablosuz ağ bağlantısı için Intel Wi-Fi 6E kablosuz ağ ve yüksek kaliteli ses bağlantısı için Intel Bluetooth LE Audio teknolojilerini içeriyor.

Fiyat ve bulunabilirlik

Acer Swift Go 14 (SFG14-72) Türkiye’de 39.999 TL’lik satış fiyatıyla Vatan Bilgisayar’da satışa sunuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x