Savaşta doğan ikizler, savaşta öldü

Gazze’de 7 Ekim’de İsrail’in saldırılarılarının başlamasından birkaç hafta sonra doğan ikizler, Refah kentinde hayatını kaybetti. Wesam ve Naeem Abu Anza isimli bebeklerin annesi Ebu Anza, eşinin de Gazze’de öldürüldüğünü dile getirdi. “Kalbim öldü” diyerek ağlayan anne, “Ateş etmiyorduk, kavga etmiyorduk. Onların suçu neydi?” ifadelerini kullandı. Yaklaşık 3 aylık bebeklerin cenazeleri, Refah kentinde toprağa verildi.

‘KUCAĞIM MOLOZLA DOLDU’

İsrail saldırılarında eşini de kaybeden Ebu Anze, “Çocuklarımız on yıllık evliliğimizden sonra dünyaya geldi, bugün ise İsrail onları öldürdü” dedi. Filistinli anne, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Uyuyorduk, ağır bir bombardıman olduğunu hissettik. Bombalamada bir anda çocuklarımı kaybettim, kucağım molozla doldu” dedi.

6’SI ÇOCUK 14 KİŞİ ÖLDÜ

İsrail savaş uçakları Refah kentinin doğusundaki Es-Selam Mahallesi’nde Ebu Anze ailesine ait üç katlı evi sabah saatlerinde bombalamıştı. Saldırıda aynı aileden 6’sı çocuk 14 kişinin yaşamını yitirdiği aktarılmıştı.

İsrail ordusunun 149 gündür sivil yerleşim yerleri, hastane, okul ve yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı barınakları da hedef alan saldırılarını sürdürmesinin yanı sıra insani yardımların girişini engellemesi nedeniyle yaklaşık 2,3 milyon nüfuslu Gazze Şeridi’nde büyük bir insani felaket yaşanıyor. İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 13 bin 230’u çocuk, 8 bin 860’ı kadın olmak üzere 30 bin 320 Filistinli öldürüldü, 71 bin 533 kişi yaralandı.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x